Spesifit.com‘un %100 Müşteri Memnuniyeti standartları kapsamında aşağıda sıralandırılmış maddeler 6502 nolu Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun‘u kapsamaktadır. Bazı durumlarda maddeler tüketicinin lehine düzenlenmiş olabilir; fakat işbu 6502 nolu kanun ile çelişmesi durumunda 6502 nolu kanun esastır.

Aşağıdaki maddelerden yararlanmak için gerçek kişi veya gerçek firma bilgileriyle www.spesifit.com (SİTE) üzerinde kayıt olunması gerekmekte, kayıt bilgilerinin tamamı doğru olmak zorunda, değişiklikler olması durumunda kayıt bilgileri güncellenmelidir. Bu şartları sağlayanlar (KULLANICI) aşağıdaki maddelerde belirtilmiş “Garanti, İade ve Değişim Hakları”na sahip olur.

Oluşturma Tarihi: 19.10.2019, Pazar
Değişiklik Tarihi: 20.10.2019, Pazar

SİTE üzerinden sipariş verdiğiniz ürünler, ödemesi tamamlanana kadar SİTE’ye aittir. KULLANICI, ödemesini gerçekleştirmediği ürün hakkında garanti, iade ve değişim haklarının hiçbirine sahip değildir.

Oluşturma Tarihi: 19.10.2019, Pazar
Değişiklik Tarihi: 20.10.2019, Pazar

Sipariş verilen ürün ödeme yöntemi önemli olmaksızın paketleme sürecine girer. Paketlenmiş bir ürün kargoya verilene kadar iptal edilebilir. Kargolama sürecine çıkmış ürün teslimat tamamlanana kadar iptal edilemez.

Kapıda Ödeme

KULLANICI siparişini “Kapıda Ödeme” olarak belirlemiş fakat kendisine belirtilen teslimat gününde teslimat adresinde bulunmaması durumunda ürün otomatik olarak iptal olur ve SİTE’ye geri yönlendirilir.

Kargolamadan Önce Ödeme

KULLANICI siparişinin ödemesini teslimat gerçekleşmeden tamamlamış kendisine belirtilen teslimat gününde teslimat adresinde bulunmaması durumunda ürün otomatik olarak kargo firmasının teslimatı gerçekleştiren şubesine yönlendirilir ve üç (3) iş günü KULLANICI tarafından alınması beklenir; almaması durumunda ürün otomatik olarak iptal olur ve SİTE’ye geri yönlendirilir.

Bazı konumlarda kargo firmasının şubesi bulunmayabilir ve ürün farklı bir konumda bekletilebilir. Şayet ekspres şube (kargo firmasının belli saatlerde belli bir konumda aracıyla beklediği konumlar) yoksa, KULLANICI bilgilendirildikten sonra ürün otomatik olarak iptal olur ve SİTE’ye geri yönlendirilir.

Otomatik İptal ve İade

Otomatik iptallerde ürün bedeli kargo ücreti dahil olmak üzere KULLANICI’ya iade edilir. İade, ürünün SİTE’ye ulaşmasını takiben, gerekli şartları sağlaması durumunda (Madde 5) üç (3) iş günü içerisinde tamamlanır. Otomatik iptallerde KULLANICI’nın hesabı benzeri bir durumun tekrarlanmaması adına bir (1) hafta dondurulur. Devamında verilecek ilk sipariş için ücretsiz kargo seçeneği iptal edilir, kargo ücreti para puan ile ödenmez ve otomatik iptalin tekrar etmesi durumunda kargo ücreti iade edilmez. Bir yıl içinde üç (3) kez otomatik iptale düşen KULLANICI’nın hesabı kapatılır.

Oluşturma Tarihi: 19.10.2019, Pazar
Değişiklik Tarihi: 20.10.2019, Pazar

KULLANICI, gerekli şartları sağlaması durumunda (Madde 5) yedi (7) gün içerisinde koşulsuz iade ve değişim hakkına sahiptir. Herhangi bir sebeple iade ve değişime gönderilmiş ürün on dört (14) içinde kargolanmış olmalıdır.

İade ve değişim işlemi SİTE üzerindeki iletişim formu üzerinden, siparis@spesifit.com adresine e-posta atarak veya telefonla bildirilmelidir. Gerekli işlemleri yapıp onay alınmaması durumunda iade ve değişim için gönderilen ürünler teslim alınmaz ve kargo geri gönderilir.

Oluşturma Tarihi: 19.10.2019, Pazar
Değişiklik Tarihi: 20.10.2019, Pazar

Garanti

Aksi belirtilmediği sürece tüm ürünler iki (2) yıl garantilidir.

Bazı kampanyalı ürünler teşhir ürünü olabilir. Bu sipariş öncesinde görülebilir. Bu ürünler sınırlı garantiye sahip olabilir.

Garantiye gönderilecek ürün varsa orijinal ambalajında gönderilmeli, yoksa zarar görmeyecek şekilde paketlenmelidir.

Faturasız ürünler garanti dışıdır.

Oluşturma Tarihi: 19.10.2019, Pazar
Değişiklik Tarihi: 20.10.2019, Pazar

Garanti, iade ve değişim hakkından faydalanmak için aşağıdaki maddelere tabidir. Bu işlemleri uygulamadan önce SİTE ile iletişim formu, e-posta veya telefon üzeirnden iletişime geçilmesi zorunludur.

Kampanyalı Ürünler

Kampanyalı ürünler iade edilemez; değişim yapılabilir veya para puan olarak KULLANICI hesabına aktarılabilir. Değişim kargo bedeli KULLANICI’ya aittir.

Kampanyalı ürünler bazı durumlarda son kullanma tarihi yaklaşmış ürünleri kapsayabilir. Bu, sipariş öncesinde kontrol edilebilir. Bu durumda ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmez.

Zarar Görmüş Kargo

Teslimat sırasında ürünün gönderildiği ambalajı (koli vb.) inceleyiniz. Yırtık ve delinme durumunda ürününüzü kargo görevlisine gösteriniz. Mümkünse bunu fotoğraflayarak belgeleyiniz. Kolinizi açın ve ürününüzün zarar görüp görmediğini kontrol ediniz. Zarar görmüş olması durumunda derhal tutanak tutturarak ürünü iade ediniz. Ambalajın zarar gördüğünü daha sonra fark etmeniz durumunda, ürününüz zarar görmüşse, bundan SİTE sorumlu tutulamaz.

Hatalı ve Ayıplı Ürünler

Son kullanma tarihi olan ürünler kampanya kapsamında değilse en az bir (1) yıllık ömre sahiptir. Satın almış olduğunuz ürün bu süreden az ömre sahip ise ürün ayıplı mal kapsamında ücretsiz olarak iade edilebilir.

Beden, renk, aroma, gramaj vb. ürün özellikleri hatalı gönderilmiş olabilir. Bu ürünler ücretsiz değişime gönderilebilir.

Ürünler paketlemeden önce kontrol edilir. Buna rağmen defolu, ezik veya çeşitli şekillerde zarar uğramış ürün ayıplı mal kapsamında ücretsiz iade edilebilir.

İade ve Değişim

Yedi (7) gün içerisinde bildirmek ve on dört (14) gün içerisinde kargoya vermek suretiyle belirtilmiş hallerin dışındaki her ürün iade edilebilir veya değişime gönderilebilir.

İade ve değişime göndereceğiniz ürün orijinal ambalajında, varsa güvenlik etiketleri, koruma filmleri, garanti ve orijinallik bant ile bandrolleri açılmamış ve bozulmamış şekilde olmalıdır.

Faturası olmayan, hijyen şartlarını ihlal etmiş, çeşitli şekillerde zarar görmüş, kullanılmış ve on dört (14) günü aşmış ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmez.

İade ve değişim için SİTE önceden iletişim formu, siparis@spesifit.com e-posta adresi veya telefon üzerinden bilgilendirilmeli ve onay alınmalıdır. Bu kapsam dışında tarafımıza gönderilen kargolar kabul edilmez.

Anlaşmalı Kargo Firması ve Ücretsiz Kargo

Hatalı veya ayıplı mallar da dahil olmak üzere garanti, iade ve değişim için anlaşmalı kargo firması kullanılarak kargo ücretsiz olarak gönderilebilir.

SİTE birden çok kargo firmasıyla anlaşmalı olabilir. Faturanız üzerinde yazan anlaşmalı kargo firmasına iade veye değişim için ürünü teslim etmeniz durumunda (kargo adresinizden de alınabilir) KULLANICI kargo ücreti ödemez.

Anlaşmalı olmayan bir kargo ile gönderilmesi durumunda kargo ücreti KULLANICIYA aittir, karşı taraf ödemeli kargolar geri gönderilir.

KULLANICI maddelerde yapılacak olası değişiklikleri takip etmekle yükümlüdür. SİTE haber vermeksizin bu maddelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Değişiklik yapılması durumunda, bu, değişiklik tairihinde açıkça belirtilir. SİTE maddelerin değişiklik yapılmadan önceki hallerini arşivlemez. KULLANICI dilerse sipariş günü burada yer alan maddelerin ekran görüntüsünü alabilir.